Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Miejsce na dowolne rozmowy.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu internetowego. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:
maxkolonko

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na sukces. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie dopytaj się o warianty i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.