Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Miejsce na dowolne rozmowy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu internetowego. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, odpowiednie wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/08/26/miesnie-dna-miednicy-kursy-przez-internet-czy-mozna-sie-na-niego-zarejestrowac/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i pragniesz wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na sukces. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku musisz przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie dopytaj się o warianty i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Ciekawe tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości