Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Miejsce na dowolne rozmowy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu właściwego hasła: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Ciekawe tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość