Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Miejsce na dowolne rozmowy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Niedawno zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Odnalazłem na taki artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi kontrolować komin przynajmniej raz w roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż 4 razy na rok - to już jest przesada. Doczytałem także, iż w wypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Dzień dobry, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podbił protokół. Także dla własnego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie żąda aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 zł za wizytę.

podobne tematy:

Wróć do „Ciekawe tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości